Vizyon, Misyon ve Değerlerimiz

VİZYON
Müşterilerimizin ihtiyaçlarını kaliteli, yüksek katma değere sahip ürünlerle karşılarken yenilikçi teknolojiler geliştirmek ve sürdürülebilir yöntemlerle, sanayinin geleceğini belirleyen dünya lideri kuruluşlar arasında yer almak. 

MİSYON
Hassas döküm ve MIM sektöründe “yüksek kalite/düşük maliyet/zamanında teslimat” optimizasyonunu sağlamak ve global rekabet ortamında bir adım önde olmaları için müşterilerimize destek vermek. Sürdürülebilir yöntemlerden taviz vermeden ekonomik, toplumsal ve çevresel olarak sağlıklı bir gelecek inşa etmek.

 

 

DEĞERLERİMİZ

  • Müşterilerimizin koşulsuz GÜVENİ ile büyüyoruz.

Güvenilirliği varılacak bir nokta değil, her an yeniden inşa edilmesi gereken bir değer olarak görüyoruz. Bu nedenle tüm müşteri taleplerine ilk günkü ciddiyet ve heyecanla yanıt veriyor; dürüst, şeffaf ve açık iş süreçleriyle zamanında finalize ediyoruz. Deneyimimizi her an büyüterek geleceğe uyarlıyor, uzmanlığımızı ve ekibimizi geliştiriyor, yenilikçi teknolojileri yakından takip ediyoruz. Müşterilerimizle taahhütlerimizi yerine getirme konusunda gösterdiğimiz hassasiyete dayanan, güvenilir ve uzun vadeli ilişkiler kurmak için çalışıyoruz.

  • Odağımızda iç ve dış MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ var

Yalnızca müşterilerimizi değil çalışanlarımızı da kapsayan memnuniyet odaklı yaklaşımımızı, insana ve çevreye saygı temelinde yükselen yönetim anlayışımızla şekillendiriyoruz. Hem müşterilerimiz hem çalışanlarımızın kendilerini özel hissetmelerini sağlamak; en güvenilir yöntemlerle en kaliteli ve ekonomik çözümler sunmak; zamanı, kaynakları ve işgücünü verimli kullanarak müşterilerimize rekabet avantajı sağlamak; bilgi güvenliği ve gizlilik esaslarını tavizsiz bir şekilde uygulamak, çevik organizasyon yapımızla değişen koşullara hızla uyum sağlamak; sunduğumuz geniş ürün yelpazesi sayesinde entegre çözümler üretmek; “önce işçi sağlığı ve güvenliği” felsefesi ile çalışmak “iç ve dış müşteri memnuniyeti” ilkemizin esaslarını oluşturuyor. Çalışanlarımızın nitelikli, verimli, yaratıcı çalışmalarını destekleyerek onlar için gelişim olanakları yaratıyoruz.

  • KALİTE yaşam biçimimiz

Yüksek kalite standartlarımızın sürekliliğini sağlayan en önemli etken, kaliteye “yaşamsal bir değer” olarak yer verdiğimiz kurum kültürümüz. Tüm paydaşlarımızla birlikte geliştirdiğimi bu anlayış, şirket yapımızdan başlayarak üretim süreçlerimize ve ürünlerimize yansıyor. Kalite standartlarını uygulamanın ötesine geçip uluslararası düzeyde yeni standartlar belirleyerek ve yenilikçi teknolojilere hızla uyum sağlayarak kalite anlayışımızı geleceğe taşıyoruz.

  • Müşterilerimiz, çalışanlarımız ve Ünimetal için YENİLİKÇİ yaklaşımlar

Kurumsal gelişimimizi ve Ünimetal ailesinin tüm üyelerinin bireysel gelişimini desteklemek için dünyada ve sektörümüzde meydana gelen yenilikleri yakından takip ediyor, üretim süreçlerimize uyguluyor ve elde ettiğimiz know-how ışığında özgün çözümler üretiyoruz. Eğitimler ve çeşitli workshop’larla ekibimizin yetkinliğini günün gerekleri doğrultusunda geliştiriyor, müşterilerimize en yeni teknolojileri sunuyoruz. 

  • Kalıcı değer için SOSYAL SORUMLULUK ve SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Kurumsal faaliyetlerimiz sonucunda ortaya koyduğumuz değerin ancak kalıcı olduğu sürece hayatı zenginleştirebileceğini biliyoruz. Yaşanabilir bir dünya ve gelecek için sürdürülebilir üretim, çevre dostu teknolojiler, düşük karbon ayak izi, fırsat eşitliği, kapsayıcılık ve şeffaflığın önemine inanıyoruz. Sosyal sorumluluğumuzun gereği olarak toplumsal gelişime katkı sağlayacak faaliyetlere imza atıyoruz. Tüm çalışma esaslarımızı, sosyal sorumluluğumuz çerçevesinde belirlediğimiz etik kurallar rehberliğinde biçimlendiriyoruz.