Tesis Projelendirme ve Uygulama

Bilgi birikimimiz ve deneyimimizle, otomasyona dayalı, birbiriyle tamamen uyumlu ekipmanlardan oluşan, kalite tutarlılığını mümkün kılan anahtar teslim hassas döküm tesisleri kuruyoruz.

Çok sayıda alt prosesin kompleks bir şekilde bir araya geldiği hassas döküm tekniği, birçok spesifik cihazın kullanımını zorunlu kılıyor. Ancak farklı üreticilerin mum enjeksiyon presleri, eritme ekipmanları, kaplama sistemleri, seramik sinter fırınları gibi alt proseslere yönelik ekipmanları deneyimlerinden yola çıkarak farklı standartlarda üretmesi, dökümhanelerin uyumsuz cihazlarla çalışmasına ve verimliliğin düşmesine neden oluyor. 

  • Anahtar teslim dökümhane çözümleri

Ünimetal olarak, hassas döküm sürecindeki tüm ihtiyaçları karşılayacak çeşitlilikte, birbiriyle tamamen uyumlu ekipman zinciri tasarlıyor, üretiyor ve müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Yolluk ve salkım sistemlerini standardize ederek otomasyona öncülük edecek proses birimleri oluşturuyoruz.

  • Kalitenin anahtarı otomasyon

Her iş istasyonunda ve iş birimi konfigürasyonunda, benzer teknik özellik ve boyut klasmanındaki döküm ve salkımları ayrı ayrı işleme alabiliyoruz. Bu sayede mum modeller ve seramik kalıpların daima kendi teknik özellik ve boyutlarına uygun şartlarda işlem görmesini sağlayarak zarar görmelerinin önüne geçiyoruz. Böylece hassas döküm gibi manuel işçiliğe üst düzeyde bağımlı bir prosesi ileri derecede otomasyona kavuşturup müşterilerimiz için kalite tutarlılığını mümkün kılıyoruz. Bu bilgi birikimimiz sayesinde anahtar teslim hassas döküm tesisleri kuruyoruz.