TR EN
MENÜ  

Tasarım, Kalıp ve Talaşlı İmalat

TASARIM / KALIP

Ünimetal olarak, talep edilen ürüne en iyi döküm parametrelerini sağlamak amacıyla, en son CAD teknolojilerini kullanarak mum enjeksiyon kalıbını kendi bünyemizde, rekabette avantaj sağlayan maliyetlerle müşterilerimize sunmaktayız.

Ünimetalin üst düzey kalitedeki dökümlerinin başarısı, tasarım ve kalıphane ekibinin teknik deneyimi ve bilgi birikimiyle başlar. Mum enjeksiyon kalıbının boyutsal tutarlılığını sağlayan ve destekleyen fikstürleri, ölçü hassasiyetinin tekrarlanabilmesi için parçanın teknik resim ölçülerine göre kendi bünyemizde kusursuzca tasarlamaktayız.

Firmamızda sahip olduğumuz boyutsal çekme veri havuzu sayesinde, ikinci bir revizyona gerek duyulmaksızın ilk seferde teknik datalarla tam uyumlu, uzun ömürlü kalıp ve fikstürler üretilerek müşterilerimize ekonomik avantaj ve termin sürelerinde hız kazandırmaktayız.

Kalıp üretiminde geliştirmiş olduğumuz simülasyon programı sayesinde kalıpları, fiziksel üretime geçmeden önce elektronik ortamda kullanım kolaylığı ve uzun ömürlülük açısından test ederek kalıp malzemesi, insert, burç ve maça gibi kalıp bileşenlerinin doğru seçimini gerçekleştiriyoruz.

Aylık 25 kalıp üretim kapasitesiyle, 72 saatte kalıp tasarım ve üretimini tamamlayabiliyoruz.

İşimize gösterdiğimiz özen ve tecrübemizin bıraktığı iz, ürettiğimiz her kalıp, ekipman, fikstürde ve bunların yardımıyla dökülen her üründe görülebilir.

TALAŞLI İMALAT

Talaşlı imalat operasyonlarında, hassas döküm prosesinin şekil ve dizayn esnekliğini kullanarak, müşterilerimize termin ve maliyet unsurlarında avantaj sağlıyoruz.

Talaşlı imalat talepleriniz, değişik alaşımlarda bir parça veya binlerce parça olabilir. Makine parkımızın esnekliği sayesinde farklı tür ve boyuttaki ihtiyaçlarınıza uyumlu çözümler üretiyoruz.

Talaşlı imalat taleplerini, işlenecek parçanın kalitesi için işleme yüzeyi bütünlüğü, işleme prosesinin toplam maliyeti, enerji ve diğer kaynakların verimli kullanımı, oluşan atıkların asgariye indirilmesi, çevresel ve iş sağlığı güvenliği performansları açılarından hassasiyetle değerlendirerek müşterilerimize aradıkları ideal, ekonomik çözümleri sunmaktayız.

Talaşlı İmalat üretiminde başarı için güncel teknolojinin öneminin bilincinde olarak, sistemimizi sürekli yeniliyor, yeni nesil freze ve torna tezgâhlarımızla her biri sektöründe öncü kuruluşlar olan müşterilerimize, işlenmiş ve montajlı ürün hizmetini başarıyla sunuyoruz.

Kurmuş olduğumuz ürün izlenebilirlik ve lot takip sistemi sayesinde parça işlemesinin her aşamasında, elde edilen veri raporlarından hareketle, talaşlı imalatta sürekli iyileştirme sağlamakta ve bunun kazanımlarını müşterilerimizle paylaşmaktayız.