TR EN
MENÜ  

Proje Odaklı Çözümler

BAŞLANGIÇTAN NİHAİ ÜRÜNE ÇÖZÜMLER

Müşterilerimizle sürekli işbirliği halinde olan mühendislerimiz ve teknik personelimiz ile proje odaklı çalışarak, istenilen ürünün en uygun şartlarda üretilmesini sağlamaktayız.

Projenin en başından itibaren yanınızdayız: fonksiyonel bütünlüğü, proses kapasitesini, üretim verimliliği ve bütçe beklentilerini beraberce değerlendirerek, malzeme tipi, imalat şekli ve tasarım açılarından “İmalat İçin Tasarım” konseptine uygun en doğru çözümü sizin için ve sizinle birlikte ortaya koyarız.

Sonuç olarak; kalıp dizaynı ve üretimi, döküm, işleme, ısıl işlem, yüzey koruma ve montaj işlemlerini, kendi yönetimimiz altında organize ederek, müşterilerimize bitmiş ürün sunarız.

ANAHTAR TESLİM HASSAS DÖKÜM TESİSİ

Hassas döküm, çok sayıda alt prosesin kompleks bir şekilde bir araya gelmesinden oluşur. Ekipman üreticileri, ayrı ayrı alt proseslere ait spesifik cihazlar üretirler. Mum enjeksiyon presleri, eritme ekipmanları, kaplama sistemleri, seramik sinter fırınları gibi cihazlar bu üreticilerin diğer üretim sektörlerindeki tecrübelerinden yola çıkarak üretilirler. İşte bu sebeplerden dolayı birçok dökümhane, birbiriyle uyumsuz teknik kabiliyetlerdeki ekipmanları senkronize etmekte güçlük çekerler. Bu durumu çözümlemek için Ünimetal, bütün proses akışını içeren uyumlu ekipmanlar zinciri tasarlayıp bizzat üretebilmektedir. Yolluk ve salkım sistemlerini standardize ederek, otomasyona öncülük edecek standart proses birimleri oluşturuyoruz.

Her iş istasyonunda ve iş birimi konfigürasyonunda, benzer teknik özellik ve boyut klasmanında döküm ve salkımları ayrı ayrı işleme alabiliyoruz. Bu sayede mum modeller ve seramik kalıpların daima kendi teknik özellik ve boyutlarına uygun şartlarda işlem görmesini sağlayarak zarar görmelerinin önüne geçiyoruz. Böylece hassas döküm gibi manuel işçiliğe üst düzeyde bağımlı bir prosesi ileri derecede otomasyona kavuşturup müşterilerimiz için kalite tutarlılığını mümkün kılıyoruz. Bu bilgi birikimi sayesinde anahtar teslim hassas döküm tesisleri kuruyoruz.