TR EN
MENÜ  

Hızlı Prototipleme

Hayal ettiklerinizi sürat ve hassasiyetle kat kat örerek gerçeğe dönüştürüyoruz.
 

3D datanız ve teknik çiziminiz bize ulaştıktan sonra parçanın geometrisine bağlı olarak 1 ile 4 hafta arasında bir süreçte parçanızı döküm haliyle size sunabiliriz.
 

Geçmişte tasarımcılar ilk numuneleri görebilmek için çok uzun kalıp üretim sürelerini beklemek veya süreden kazanmak için çok yüksek maliyetlere katlanarak dolu malzemeden numune ürettirmek zorunda kaldılar. Fakat günümüzün piyasa koşullarında böyle bir zaman kaybı arzu edilen bir durum değildir.

Bir parça en başta doludan işleme için tasarlanırsa bunu sonradan çok daha uygun maliyetli döküm metoduna döndürmek ve test verilerini yeniden döküm parçaya uyarlamak oldukça zordur.

Hızlı prototip yöntemi sayesinde zamandan ve maliyetten tasarruf sağlama avantajlarını mümkün kılıyoruz ve aynı zamanda ilk numunelerin de en baştan döküme uygun tasarlanabilmesi imkanı sunuyoruz.

Müşterilerimizin sürekli değişen ihtiyaçları ve daima daha kısa tasarım ve geliştirme süreleri isteklerine karşılık, hızlı prototip hizmetimiz sayesinde, seri üretim öncesi terminleri kayda değer bir şekilde azaltıyor ve yüksek kalıp yatırımları ihtiyacını ortadan kaldırıyoruz.

Üretilecek düşük sayıdaki parça adetlerinde, kalıpta çok zor veya özel maça sistemi ile elde edebileceğiniz bir ölçüyü, geometri ve boyuttan fedakarlık etmeden, hızlı prototip yöntemiyle elde ediyoruz.

Hızlı Prototip, tek seferde çok sayıda küçük parçayı bir iş paketinde üretebilme yeteneği sayesinde, kalıp maliyeti ve süresini ciddi oranda azaltan bir alternatif seri üretim metodudur.

Hızlı prototip, seri üretime geçilmeden önce olası tasarım hatalarının, tespit edilebilmelerini sağlayan ve uygun maliyet imkanı sunan bir yöntemdir. Yöntem sayesinde, nihai döküm parçanın istenen spektlere tam uyumunu, seri üretime geçmeden garantiye alınmış olur.